Firma świadcząca usługi transportowe

Założenie firmy związane z usługami przewozowymi wszelakiego typu, jest stosunkowo trudne i wyczerpujące. Co interesujące nie wystarczy pojedyncza wizyta w urzędzie miasta bądź gminy, jak to jest w przypadku otwarcia większości działalności gospodarczej. Tutaj musimy się nieco nachodzić i natrudzić, aby przypilnować wszystkich formalności.
Poza samym otworzeniem firmy musimy uzyskać prawą zgodę na bazie licencji, jaka również musimy posiadać samodzielnie bądź mieć na stałe zatrudnioną osobę, jaka dysponuje taką licencję.
Podobnie musimy stwierdzić czy planujemy dostarczać usługi tylko w kraju, czy też za granicą, jeżeli tak to w tym momencie mamy podwójną robotę, bowiem musimy dostarczyć dwa wnioski o nadanie uprawnienia do świadczenia usług przewozowych. Jeden wniosek jesteśmy zobowiązani dostarczyć do Starostwa Powiatowego, a drugi, niemal identyczny, a w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Pełna procedura jest ciężka, natomiast do przebrnięcia, twierdzi właściciel Krakowskiej firmy: tanie przeprowadzki kraków.