Firma świadcząca usługi transportowe

Założenie firmy związane z usługami przewozowymi wszelkiego typu, jest stosunkowo złożone i żmudne. Co ciekawe nie wystarczy jednorazowa wizyta w urzędzie miasta czy gminy, jak to jest w przypadku otwarcia większości działalności gospodarczej. Tu potrzeba się nieco nachodzić i natrudzić, żeby przypilnować wszelakich formalności.
Poza samym otworzeniem działalności transportowej musimy otrzymać prawą zgodę na podstawie licencji, która również musimy mieć samodzielnie lub mieć na stałe zatrudnioną osobę, która dysponuje taką licencję.
Też potrzebujemy określić czy planujemy dostarczać usługi jedynie w kraju, czy ponadto za granicą, jeśli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, ponieważ potrzebujemy sklecić dwa wnioski o potwierdzenie uprawnienia do dostarczania usług przewozowych. Jeden wniosek musimy dostarczyć do Starostwa Powiatowego, a kolejny, prawie identyczny, ale w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Pełna procedura jest uciążliwa, jednakże do przebrnięcia, zapewnia właściciel Krakowskiej firmy: tanie przeprowadzki kraków.