Jak stworzyć aplikację na komórkę?

W dzisiejszych czasach programowanie to nie tylko zaawansowane języki do tworzenia dla serwerów wielkich korporacji – opanowując podstawy programowania jesteśmy w stanie wytworzyć dzieła i aplikację na własny użytek i dla własnego telefonu komórkowego. Nie wierzysz?

Podstawą programowania są elementy, które składają się na całą gammę języków ujętych pod przerażającym dla niektórych mianem programowanie w ogóle. Nie jest wbrew pozorom trudne, ale jego nauka jest żmudna i by opanować podstawy programowania trzeba, czysto racjonalnie, spędzić przed ekranem komputera parę godzin dziennie przez parę miesięcy – nawet kilkanaście. Nie ma co się zniechęcać! Choć podstawy programowania możemy znaleźć na wielu stronach internetowych i są one dostępne za darmo, naukę lepiej jednak zacząć w miejscu, gdzie ktoś będzie sprawdzał nabytą przez nas wiedzę, lub utrwalimy ją sobie licznymi ćwiczeniami. Dlatego na podstawy programowania lepiej zainwestować parę złotych i odbyć kurs dostępny w sieci za odpłatą.

Nie ma co się zniechęcać, bo później opanowawszy podstawy programowania będziemy mieli satysfakcję ze stworzenia własnego programu na komórkę dowolnym językiem (którego zaczniemy się uczyć myśląc o sobie jako o osobie znającej się na programowanie), i w dowolnym systemie (Android, IOS, Windows). Pamiętajmy jednak – podstawy programowania będą na początku trudne, jak całe programowanie, ale nie zniechęcajmy się!