Korzystaj ze swobodnego konta

Konto swobodne to nowość na rynku finansowym. Jak działa tego rodzaju konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, jakim jest Getin Online. Aby założyć konto nie musimy opuszczać z domu. Formularz uzupełniamy na stronie www. Co dalej?

W przypadku tradycyjnego konta musimy czekać na pocztę, co trwa czasem tydzień. Konto swobodne to ekspresowe rozpoczęcie działania. Zaraz po uzupełnieniu dokumentu dostajemy na swój e-mail wiadomość, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na podany wcześniej numer komórki. Na tym etapie niezbędne jest podpisanie dokumentów, a więc idziemy do banku lub wyczekujemy kuriera. Za korzystanie z konta swobodnego nie płacimy nic, podobnie jak za używanie karty do konta.

Oczywiście tu bank konkretnie mówi w jakim przypadku mamy bezpłatne konto, o czym warto przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów również darmowa, tak jak przelewy na terenie kraju. A wypłacenie pieniędzy w oddziale też jest czymś darmowym. Swobodne konto to ciągły dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez opuszczania mieszkania korzystać z rachunku i zamawiać nowe produkty. Zakładając rachunek możemy ekspresowo zamówić kartę kredytową. Aktywne korzystanie z konta to premia od banku – tutaj możemy zamówić sobie nawigację do auta, coś do komputera lub odtwarzacz mp3.

Jak w przypadku każdego konta bankowego – nie mamy nic darmowo. Dokładnie przeczytajmy, jakie są warunki prowadzenia konta darmowego. W rzeczywistości wygląda to tak, że powinniśmy dostać na swoje konto min. 100 zł i zrobić zakupy z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 9,99 zł. A co z kartą płatniczą? Kosztuje 3,99 zł. Nasze darmowe konto kosztuje więc prawie 14 zł, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków.