Piłka bosu – sklep

Treningi na sali fitness to w ostatnim czasie modny sposób spędzania wolnego czasu. Najczęściej powodem, który nas motywuje jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Często jednak chcemy również poprawić równowagę i koordynacje ruchową. W przypadku ćwiczeń na sali treningowej odpowiedni dobór i częstotliwość to jedna sprawa. Jeszcze inną kwestią jest odpowiedni dobór akcesoriów. W przypadku wyżej wspomnianej koordynacji ruchowej i równowagi przydatna może okazać się piłka bosu. Warto więc powiedzieć sobie o niej nieco więcej.

Piłka bosu – co to jest i jak działa?

Piłka bosu – sklepPiłka bosu to jeden z akcesoriów do ćwiczeń fitness. Z zewnątrz przypomina piłkę rehabilitacyjną przekrojoną na pół. Po jednej stronie piłka jest elastyczna, po drugiej natomiast sztywna i płaska. Ćwiczenia na bosu mogą być bardzo różnorodne. Tu istotne jest ustawienie bosu (podstawą do góry, czy do dołu). Z tej piłki można korzystać w każdym wieku i niezależnie od płci. Z piłki bosu można korzystać zarówno na sali treningowej, jak i w domu.

Bosu ćwiczy nogi, brzuch, czy plecy. Wywierając napięcie mięśni tych części ciała wspiera tym samym ich równowagę. W taki sam sposób można poprawić kondycje swoich ramion. Oprócz wyżej wspomnianej koordynacji ruchowej (a tym samym refleksu) spalamy także tkankę tłuszczową. Tym samym uzyskujemy idealną sylwetkę. Nasz kręgosłup staje się bardziej elastyczny, wzmacniają się mięśnie przykręgosłupowe. W związku z tym ćwiczenia z bosu są wskazane do zwalczania wielu schorzeń kręgosłupa, w tym wad podstawy.

Gdzie kupić?

Piłkę bosu można kupić przede wszystkim w sklepach z asortymentem do fitness. To zwykle jednak spory koszt (najtańszy model to ok. 300 zł), warto więc skorzystać z usług zaufanego producenta.

Polecamy: https://www.sissel.com.pl/sissel-fit-dome-pro-bosu.html

Piłka bossu – przykładowe ćwiczenia

  1. Należy stanąć na bosu z obiema nogami. Następnie wykonaj półprzysiady do takiej pozycji, by Twoje uda będą równoległe do podłogi. W przypadku tego ćwiczenia niezwykle ważna jest koncentracja. Nieuwaga bowiem może spowodować upadek. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.
  2. W tym ćwiczeniu należy stanąć na wypukłej stronie bosu. Kolejny krok to wymachiwanie rękoma na przemian w prawo i lewo. Na początku możesz mieć trudności z utrzymaniem równowagi. Możesz wówczas pomóc sobie rękami. Ćwiczenie powtórz 10 razy na każdą nogę..
  3. Tym razem bosu należy odwrócić płaską stroną do góry. Zacznij robić pompki chwytając jednocześnie krawędzie podstawy. Tu również ważna jest uwaga. Zwróć uwagę, by nie przechylać się na boki, by ciało cały czas pozostawało w linii prostej. Ćwiczenie ponownie powtarzamy 10 razy.