Play Station Vita – multimedialnie i społecznie

Ostatnio na rynku polskim pojawiła się niemała gratka dla fanów przenośnych konsol. Mowa tu o najnowszym urządzeniu firmy Sony – Play Station Vita. Jej premierę w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć 22-go lutego, kiedy po raz pierwszy stała się ona dostępna w sklepach. To małe i poręczne urządzenie zostało wyposażone w przedni oraz tylny panel dotykowy, dwa drążki analogowe, dwie kamery i czujniki ruchu. Jak na tak małą powierzchnię, Sony postarało się o wygodne usability, a urządzenie jest wręcz przepełnione technologią. Ps Vita

Dzięki temu Ps Vita oferuje niespotykane dotąd metody rozgrywki, które obejmują interakcje z innymi graczami nawet w trzech wymiarach! Poprzez ruchy palcami możemy naśladować różnego typu czynności, takie jak: ciągnięcie, chwytanie, pchanie i wiele innych.

Nowością tejże konsoli są funkcje społeczne, które udostępnia dzięki łączności bezprzewodowej, 3G i wielu atrakcyjnym aplikacjom. To wszystko stwarza nieskończone możliwości komunikacyjne, odkrywania, udostępniania i rozrywki w przestrzeni internetowej. Do jednych z najciekawszych aplikacji Ps Vita możemy zaliczyć „W pobliżu”, która oferuje nam gromadzenie informacji o użytkownikach znajdujących się w pobliżu i grach, w jakich uczestniczyli. Ciekawą funkcją tej aplikacji jest również przekazywanie sobie „prezentów”, które polega na uzyskaniu dostępu do wirtualnych przedmiotów związanych z grą. Udostępniają je inni użytkownicy poprzez rejestracje w danej lokalizacji geograficznej, odwiedzanej przez inne osoby. Przedmiotami mogą być kostiumy, postacie i bronie. Tworzy to szczególną społeczność i handel wymienny między graczami.

Inną godną uwagi aplikacją jest aplikacja „Party”. Jest to nic innego jak przenośny system rozrywkowy oferujący komunikację tekstową oraz głosową, podczas gier online, zwykłych gier, czy nawet podczas korzystania z przeglądarki. Do najnowszych produkcji dla tej konsoli zalicza się ponad 80 gier w tym z bardziej znanych tytułów, takie jak: LittleBigPlanet, Assassin’s Creed, FIFA oraz Call of Duty.

autorką tekstu jest Angelika Płatek

One Response to Play Station Vita – multimedialnie i społecznie

  • jak zarobic pieniadze w internecie says:

    Bardzo dziekuje za zamieszczenie tej notki, bo juz od dawna szukalam podobnego tekstu na roznych stronaach zajmujacych sie taka tematyka. Bede tu czesciej wpadac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *