Poduszki ergonomiczne do siedzenia

Skutki siedzącego trybu życia powodują, że do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Szacuje się, że na bóle kręgosłupa skarży się ok. 80% społeczeństwa od 25 do 60 roku życia. Niestety siedzący tryb życia to nie tylko bóle w okolicach pleców, ale i szereg innych dolegliwości. Warto więc im zapobiegać. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ergonomiczne do siedzenia.

Poduszki ergonomiczne do siedzenia – co to jest?

A ściślej warto zapytać co dają. Ich głównym zadaniem jest aktywizacja mięśni, które nie ulegają zastygnięciu mimo pozycji siedzącej. Ponadto odciążają nasze plecy, w ten sposób pozbywamy się bóli w okolicach kręgosłupa. Z poduszek ergonomicznych powinny korzystać osoby chcące poprawić swoją równowagę i koordynacje ruchową. Korzystając z poduszek ergonomicznych do siedzenia minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy.

Poduszki ergonomiczne do siedzenia

Dla kogo?

Właściwie można by powiedzieć, że dla wszystkich. Głownie jednak powinni z nich korzystać pracownicy biurowi (praca przy komputerze). Tego typu poduszki zaleca się również seniorom (minimalizują ryzyko upadków), oraz sportowcom (zmniejsza się ryzyko kontuzji).

Dodatkowe zalety

Tego typu poduszki są bardzo wygodne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponadto są bardzo praktyczne. Można z nich korzystać w pracy i domu.

Zadbaj o siebie

Nie zapominaj więc o aktywności fizycznej. Zwłaszcza kiedy pogoda za oknem sprzyja warto poświęcić choć godzinę tygodniowo na bieganie, jazdę na rowerze, czy zwykły spacer. Oprócz tego sprawdzoną, a zarazem bezpieczna formą aktywności fizycznej jest pływanie.

Skutki siedzącego trybu życia

Jak już wyżej zostało wspomniane to nie tylko problemy z kręgosłupem, gdzie nieprawidłowa postawa powoduje, że nasze plecy stają się zaokrąglone. Często dochodzi też do zwyrodnienia dolnego odcinka kręgosłupa. Kilkugodzinne siedzenie przed ekranem monitora powoduje ból głowy, wówczas spada wydajność i koncentracja. Pogarsza się też wzrok. Siedząc gromadzą się w naszym organizmie toksyny, które mogą powodować np. problemy z wypróżnianiem. Brak ruchu to również częsty początek problemów z nadwagą. Mogą te pojawić się problemy z hemoroidami, czy żylakami. Zaniżona zostaje również odporność na infekcje.

Zobacz: https://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-siedzenie-poduszki-do-siedzenia

Siedzący tryb życia sprzyja również problemom z nadciśnieniem, chorobami serca, czy układu krążenia (zaburzenia przepływu krwi). To również zwiększone ryzyko zachorowań na cukrzyce. Cały organizm w tej sytuacji staje się mniej dotleniony.