Poduszki ortopedyczne

Dużo osób narzeka na bóle kręgosłupa w karku albo w okolicach łopatek. Popularnym przyczynkiem do ich pojawiania się są niewłaściwe pozycje przybierane podczas robienia najzwyklejszych obowiązków, jak również nieprawidłowe ułożenie głowy w czasie snu. Na wszystkie te dolegliwości może pomóc poduszka ortopedyczna.

Co to jest poduszka terapeutyczna?

mówiąc w skrócie jest to specjalnie ukształtowana poduszka, posiadająca wybrzuszenie w punkcie, gdzie powinna leżeć na niej nasza szyja. Jej kształt został zaprojektowany po myśli z badaniami prowadzonymi na przestrzeni lat przez specjalistów znających się na problemie problemów ze snem. Dzięki temu jej profil idealnie dostosowuje się w kształt, który musi mieć nasza szyja w czasie wypoczynku. Rozwiązanie takie pozwala odpocząć mięśniom w okolicy szyi, ułatwiając ich rozluźnienie. Konwencjonalna poduszka wywołuje napięcie tych mięśni i ich nieustaną pracę podczas nocnego snu, przez co nie mogą się zregenerować. Jeśli zaczniemy codziennie korzystać z poduszki ortopedycznej, wyjątkowo szybko zauważymy ogólną poprawę osobistego komfortu i zdrowia – wszystkie występujące bóle karku muszą zniknąć po zaledwie kilku dniach.

poduszka ortopedyczna

Dla jakichosób przeznaczone są poduszki terapeutyczne?

Szczerze mówiąc każdy może ich używać, także zapobiegawczo, aby zadbać o swój kark. Dodatkowo zalecane są także wielu osobom, mającym popularne schorzenia szyi.
Kluczowa jest oczywiście profilaktyka – klienci stosujący poduszki ortopedyczne z pewnością będą mniej narażone na wcześniej wymienione dolegliwości a także ich wypoczynek jest dużo zdrowszy i przyjemniejszy.