Rynek gier komputerowych

Istnieje wiele systemów zarabiania na grach online. Czasy, gdy trzeba był zakupić płytę z grą po to, aby móc cieszyć się rozrywką, odeszły w niepamięć. Obecnie praktycznie każdy produkt tego typu możemy znaleźć w internecie. Wiele z nich jest w dodatku darmowa. W jaki sposób wydawcy zarabiają na tego typu produkcjach?

gry

Przede wszystkim gry internetowe są o wiele bardziej dynamicznymi i zmiennymi produktami, niż klasyczne, pudełkowe produkcje. Ciągle się zmieniają, cały czas oferują nowości. Jest to sposób na przykucie na stałe graczy, którzy posiadając bardzo duży wybór tytułów szybko porzucają te, które nie są aktualizowane i się nudzą. Opłacanie comiesięcznego abonamentu za możliwość grania w dany tytuł odstrasza graczy, gdyż zbyt wiele produkcji jest darmowych. System abonamentowy jest wypierany przez system mini-płatności.

System ten, zaimplementowany chociażby do gry Metin, polega na tym, że sama rozgrywka jest zupełnie darmowa, jednak oferowane są dodatki, bonusy. Czasami są to opcje przyspieszające lub wzbogacające grę, różnego rodzaju ułatwienia, unikalne przedmioty czy też dostęp do dodatkowych, normalnie niedostępnych opcji. Nie trzeba kupować tych dodatków aby grać, jednak w przypadku gier, gdzie konkuruje się z innymi graczami (np. strategie wojenne) bonusy mogą dać dużą przewagę.

Do najpopularniejszych produkcji oferujących mini-płatności należą Metin2, Travian, OGame czy Wolni Farmerzy.

One Response to Rynek gier komputerowych

  • zarabianie pieniedzy says:

    Informacje z tej notki bardzo mi sie przydadza. Bardzo dziekuje za zamieszczanie tak ciekawych tekstow, czytam je wszystkie z wielka przyjemnoscia. strona jest swietny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *