Zabawki z UE kontra tanie z Chin

Oglądając zabawki dla dzieci dostępne w sklepach, szybko zorientujemy się, że jakość wielu z nich może budzić spore zastrzeżenia. Najgorzej wypadają zwykle zabawki najtańsze, sprowadzane z Chin czy Tajlandii. Tam priorytetem jest ilość wytworzonych zabawek i ich niska cena, jakość i estetyka wykonania odsuwane są na dalszy plan. Nic więc dziwnego, że zabawki te są mało wytrzymałe i szybko się psują.

Często mają też tandetny wygląd, który zniechęca rodziców do ich kupna. Co gorsza, niektóre z nich nie spełniają nawet podstawowych wymogów bezpieczeństwa, nie wspominając nawet o posiadaniu certyfikatów czy atestów. Nic dziwnego, że większość rodziców zwyczajnie boi się udostępniać je swoim dzieciom. Jeśli zależy ci na bezpiecznych i estetycznie wyglądających zabawkach, wybierz te produkowane w Unii Europejskiej, na przykład niemieckie zabawki schleich. Już na pierwszy rzut oka widać, że ich jakość jest znacznie wyższa od jakości tanich zabawek produkowanych w Chinach.

Wysoka dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i ręczne wykończenie sprawiają, że figurki schleich wyglądają jak wierne miniaturowe kopie swoich pierwowzorów. Co więcej, zabawki produkowane na terenie Unii Europejskiej nie tylko lepiej się prezentują, ale są też znacznie bezpieczniejsze. Najlepszym dowodem na to jest symbol CE umieszczany na ich opakowaniach, który oznacza, że zostały wyprodukowane zgodnie z europejskimi standardami bezpieczeństwa.